آیا خوش زبانی و سخنوری برای موفقیت در عالم کسب و کار کفایت میکند!؟

نگاهی گذرا و تجربی بر نقش اصول و فنون ایجاد ارتباط موثر در کسب موفقیتهای راهبردی[۱]

روی سخن من با جوانانی است که به تازگی پا به عرصه اقتصاد و تجارت گذارده، سودای موفقیتهای بزرگی را در سر میپرورانند. این رویاپردازیها هرچند که ممکن است خیلی دور از ذهن نباشد، اما دستیابی به آن نیازمند برخی از قابلیتهائی است که شاید برخی از آنها را با توانمندیهای نهادینه خود اشتباه گرفته باشیم. یکی از این قابلیتها ایجاد تعاملات سازنده و پایدار، به منظور کسب موفقیت در مذاکرات تجاری و اقتصادی است که شاید برخی از ما آنرا به اشتباه شیرین زبانی و سخنوری تلقی نمائیم.

Image result for ‫چرب زبانی‬‎

ادامه خواندن آیا خوش زبانی و سخنوری برای موفقیت در عالم کسب و کار کفایت میکند!؟

آیا علت عدم موفقیت بسیاری از کسب و کارهای کوچک و نوپا، نبود آگاهی و دانش کافی است!؟

دانش راه اندازی و مدیریت یک کسب و کار کوچک چندان پیچیده نیست!

امروزه، وقتی از محله زندگی خود عبور میکنیم، به احتمال زیاد گشایش کسب و کاری جدید و یا کسادی و تعطیلی برخی دیگر از کسب و کارها توجهمان را به خود جلب میکند! در حقیقت، برخی از مکانهای کسب و کار، بویژه آنهایی که استیجاری هستند، بعضاً سالی یکی دوبار تخلیه و مجدداً به فردی دیگر اجاره داده میشود. این رخدادها نمایانگر آنست که فردی با تمام افکار، نگرش و تلاش مثبت، برای کسب روزی حلال و معاش زندگی خود و خانواده خود گام در راهی گذاشته اما متاسفانه، هرچند که زحمات زیادی را متحمل شده، اما در انتها دخلش با خرجش جور نشده و به جبر و برای جلوگیری از ضرر بیشتر، آن کسب و کار را تعطیل نموده است! با این مقدمه، نگارنده پاسخ و نظر فردی خود در خصوص سوال مطرح شده در عنوان این یادداشت را مثبت اعلام میدارد. به همین منظور و از آنجا که دانش خوانندگان در حوزه راه اندازی و مدیریت یک کسب و کار کوچک ممکن است متفاوت باشد، تلاش میگردد تا مطالب این یادداشت در نهایت سادگی، اما تا حد ممکن منطبق بر اصول علمی تدوین گردد. به امید آنکه هرچند اندک اما برای خوانندگان آن مفید واقع گردد.

Related image

ادامه خواندن آیا علت عدم موفقیت بسیاری از کسب و کارهای کوچک و نوپا، نبود آگاهی و دانش کافی است!؟

بررسی تحلیلی رویکرد فروشگاههای زنجیره ای در ایران و جهان

مفروضاتی در خصوص آینده احتمالی فروشگاه های زنجیره ای در ایران

هرچند که فروشگاههای زنجیره ای بزرگ که با تمرکز بر شعار کمترین قیمت و با محوریت تمرکز بر ارائه خدمات بهینه به مشتریان پا به عرصه وجود گذاشتند، اما همواره در مضان اتهام دامپینگ[۱] بوده و هستند. مدعیان چنین اتهاماتی، دلیل این اتهام را در آن دانسته اند که فروشگاههای بزرگ زنجیره ای، با سیاستهای قیمتگذاری خود، بطور سیستماتیک مشاغل کوچک و کسب و کارهای ضعیف تر را به کام نابودی کشانده، آنها را از صحنه رقابت بطور کلی حذف مینمایند. اما با مشاهده دقیق رفتارهای مشتریان و عملکرد شرکتهای بزرگ در سالهای اخیر در میابیم که در واقع این اتهام، خالی از خلل نیست! در حقیقت، نخست آنکه کمتر شرکتی را میتوان در دنیا یافت که تنها با استراتژی نابودی دیگران آغاز به کار نموده، ماموریت خود را در از بین بردن دیگران جهت کسب سهم بیشتری از بازار رقم زده باشد. نکته حائز اهمیت دوم، مفهوم کلی دامپینگ در علم اقتصاد است که صراحتاً به تجارت بین الملل و صادرات کالائی با قیمتی پائینتر به کشور ثالث و بمنظور حذف رقبای محلی اشاره دارد. بنابراین، ضمن نیاز به درک صحیحی از مفهوم دامپینگ، نیاز به شناخت سیاستها، چشم انداز و ماموریت فروشگاههای زنجیره ای نیز وجود خواهد داشت. با این توصیف، هرچند که هنوز با مفاهیم فوق آشنائی چندانی حاصل نشده، اما میتوان به سادگی به این درک عمومی رسید که فروپاشی کسب و کارهای کوچک فقط از آن جهت نیست که آنان قربانیانی بی دفاع در برابر ثروت و سرمایه هنگفت شرکتهای بزرگ باشند، بلکه شکست آنها بازتابی است از فقدان دوراندیشی و عدم تطابق خود با وضعیت جدید بازار؛ بازاری که به سرعت در حالت تغییر است.

Related image

ادامه خواندن بررسی تحلیلی رویکرد فروشگاههای زنجیره ای در ایران و جهان

شاخص های انتخاب تامین کننده در زنجیره تامین شرکت والمارت

شاخص های انتخاب تامین کننده در زنجیره تامین شرکت والمارت[۱]

شرکت والمارت با بیش از ۱۱٫۷۰۰ شعبه در ۲۸ کشور جهان و پرسنلی بالغ بر ۲٫۳ میلیون نفر، بعنوان بزرگترین شرکت فروشگاه زنجیره ای خُرده فروشی در جهان شناخته میشود. رقم درآمد این شرکت طی سال ۲۰۱۷ به عدد باورنکردنی ۱۲۳٫۳۶ میلیارد دلار خواهد رسید که از پیش بینی های قبلی یعنی عدد ۱۲۲٫۸۴ میلیارد دلار نیز فراتر رفته است. این شرکت در حوزه انتخاب و جذب تامین کنندگان خود سیاست هایی را تدوین نموده که برپایه آن نه تنها خود را موظف به پاسخگوئی و مسئولیت پذیری کامل از آن موارد میداند، بلکه هر تامین کننده ای که بخواهد با این شرکت کار کند را نیز موظف به تبعیت کامل از آن می نماید.

Related image

ادامه خواندن شاخص های انتخاب تامین کننده در زنجیره تامین شرکت والمارت

چرا تغییرات بنیادین در یک سازمان ممکن است با خطر جدی شکست مواجه شود!؟

نگاهی اجمالی به مدیریت تغییر[۱] در سازمان

برگرفته از تجارب فردی حاصل از چندین پروژه مدیریت تغییر

تغییرات ممکن است در ابعاد و وجوه گوناگون یک سازمان رخ دهد؛ در ساختار سازمانی، در فرآیندهای مدیریتی، در سیستمهای نظارتی، در چارچوبهای عملیاتی و یا در بسیاری از اجزاء ریز و درشت دیگر سازمان! عمده این تغییرات از آن جهت برنامه ریزی میشوند که معمولاً یا منافع سازمان در آن دیده شده، و یا منافع گروهی در درون یا بیرون سازمان در آن نهفته باشد. هر یک از این تغییرات قطعا بخشی از کارکنان را تحت تاثیر مستقیم و یا غیرمستقیم خود قرار داده، بعضاً فرآیندهای کاری ایشان را متحول و دگرگون میسازد. وقتی یک فرآیند کاری را تغییر میدهیم، به افراد اینگونه القاء مینمائیم که ایشان سالها در مسیری غیربهینه و یا حتی اشتباه حرکت نموده و حالا باید به گونه ای جدید عمل نمایند! حال تصور کنید که آن فرد یا افراد که مدتی نسبتاً طولانی به نحوه عملکرد خود عادت کرده، بدان خو گرفته بودند، مجبور باشند نحوه کارکردن خود را به سرعت تغییر دهند. از سوئی دیگر، با اعمال تغییرات ممکن است که منافع برخی از افراد در سازمان به خطر بیفتد. وقتی صحبت از منافع به میان می آید، صرفاً مباحث مالی در کار نیست! حتی مشاهده شده که کارمندی بخاطر یک یا دو ضربه بیشتر بر روی صفحه کلید دستگاه و یا کامپیوتر خود، از انجام روش جدید امتناع میورزد و آنرا بسیار مشکل و حتی غیرممکن تصور مینماید.

Related image

ادامه خواندن چرا تغییرات بنیادین در یک سازمان ممکن است با خطر جدی شکست مواجه شود!؟